Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

 

Nawigacja

Dokumenty

  • 33 Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

    W niedzielę 12 maja 2024 roku w MDK w Przedborzu odbył się 33 Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej o Mojej Ojczyźnie w formie konkursu, w którym udział wzięli uczniowie z klasy I, II, V, VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych oraz uczniowie z różnych miast Polski. Były nagrody i wyróżnienia. Gratulacje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Górach Mokrych za udział w tym wydarzeniu! Oto krótka fotorelacja.

  • Dzień Europy w naszej szkole

    9 mają obchodziliśmy Dzień Europy w naszej szkole. Uczniowie klas 1-3 przygotowali informacje o naszej pięknej ojczyźnie. Klasa 4 zaprezentowała Hiszpanię. W słonecznej Italii klasy 6 można było skosztować włoskiej pizzy, a w klasie 5 - framcuskiej bagietki. Stoiska pachniały, wabiły lokalną muzyką i cieszyły oko.Głównym celem akcji było wdrażanie idei otwartości,  znajomości tradycji innych krajów oraz rozumienia potrzeby uczenia się języków obcych. Au revoir! Goodbye!

  • KONKURS KALIGRAFICZNY

    24 kwietnia  2024 r. w naszej szkole odbył się KONKURS KALIGRAFICZNY, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania oraz wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji. Okazało się, że  uczniów pięknie piszących w naszej szkole jest wielu i wyłonić mistrzów było naprawdę trudno. Gratulujemy Amelce Gotowickiej z klasy I, Joasi Michalskiej z klasy II oraz Mai Kacperskiej z klasy III. To ich prace zostały najwyżej ocenione przez jury!

  • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    26 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy VI i IV z nauczycielką historii, przygotowali Akademię pod hasłem "Wolność, Naród, Ojczyzna". W kilku scenkach naświetlili okoliczności powstania pierwszej w Europie konstytucji, ukazali  jej twórców. Występy młodych aktorów przeplatały utwory muzyczne  w wykonaniu szkolnego chóru oraz  solistek z klasy VII - Laury i Oliwii, pod kierunkiem nauczycielki muzyki.

  • Dni wolne od zajęć lekcyjnych

     

    29 i 30 kwiecień oraz 2 maj to dni dyrektorskie w naszej szkole i te dni są wolne od lekcji.

     

  • Prelekcja edukacyjna Straży Ochrony Kolei

    W dniu 24 .04,2024r. w godz. 09.45-10.30 w Szkole Podstawowej w Górach Mokrych odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami z Posterunku Straży Ochrony Kolei (SOK) we Włoszczowie w składzie: st. strażnik Bożena Borowska Malicka, st. strażnik Sławomir Dumin oraz st. strażnik Dawid Prokop plus pies służbowy CARO 0501 przeprowadzili prelekcję edukacyjną dla dzieci szkolnych na temat: „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenach kolejowych”

  • Prelekcja pt. " Mieszkańcy lasu"

    W dniu 17 kwietnia 2024 r. w naszej szkole pojawił się przedstawiciel Przedborskiego Parku Krajobrazowego oraz przedstawiciel Straży Łowieckiej. Uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w prelekcji, podczas której mogli uzyskać wiadomości o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Dowiedzieli się, które z nich są pod ochroną lub są zagrożone wyginięciem. Przedstawiciel Straży Łowieckiej opowiedział o pracy, jaką wykonują strażnicy i podpowiedział, co może zrobić każdy z nas, aby pomóc chronić zwierzęta.

  • Dzień Ziemi

    22 kwietnia, obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Ziemi. Z tej wyjątkowej okazji zaprosiliśmy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Ziemię chronimy, bo o przyszłości myślimy” Uczniowie pokazali nam jak dbać o planetę, o swoje najbliższe otoczenie. Prace były bardzo interesujące i ciekawe . Oto fotorelacja z ogłoszenia wyników konkursu.

  • Klasa I na nietypowej lekcji wychowania fizycznego

    Klasa I Szkoły Podstawowej w Górach Mokrych wybrała się na niesamowitą, inną niż wszystkie, lekcję wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Energia i radość była ogromna. Pięknie i pomysłowo urządzony plac zabaw przy budynku OSP w Górach Mokrych sprzyja aktywności fizycznej wszystkim dzieciom.

  • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej IV edycja

    Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej IV edycja pt. „Kropelka złotych marzeń” zorganizowany przez Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych ma na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz wspomaganie rozwoju ich uzdolnień i talentów. Nie mogło tam zabraknąć naszych reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych. Godnie zaprezentowali: Aleksandra Nowicka kl.1, Zuzanna Wilk kl. 3, Magdalena Auguścik kl.5, Laura Paprocka kl. 7. Gratulujemy zdobytych miejsc. Wasza energia była niesamowita! A oto fotorelacja.

     

     

     

     

  • Dzień niebieski. Dzień Świadomości Autyzmu.

     

     

  • Laureaci konkursu Wiosna 2024 – „Najpiękniejszy strój wiosenny”

    I miejsce:

    Nikola Kocz - kl. II

    Kacper Kocz – kl. I

    II miejsce:

    Julita Szklarz – kl. IV

    Kinga Rydz – kl. IV

    III miejsce:

    Joanna Michalska - kl. II

    Aleksander Pijewski – kl. I

    Wyróżnieni:

    Amelia Hajduk – kl.0

    Aleksandra Nowicka – kl. I

    Filip Nocoń – kl. I

    Nina Domaradzka – kl. II

    Maria Moneta – kl. II

    Vanessa Maciejczyk – kl. III

    Julia Korzeniec – kl. V

    Hubert Marszalik – kl. V



  • Wiosenna przerwa świąteczna w 2024 roku

     

    2024 r. wiosenna przerwa świąteczna rozpoczyna się w czwartek 28 marca  i kończy we wtorek 2 kwietnia.

      

  • Konkurs na najlepsze wiosenne przebranie

    21 marca w pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był ogłoszony konkurs na najlepsze wiosenne przebranie. Pomysły na wiosenny kostium były bardzo urozmaicone co można zobaczyć na poniżej fotorelacji:

  • Turniej wiedzy pożarniczej

    W dniu 12 marca 2024 r. odbyły się Miejsko-Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Olga Baran, Wiktoria Kacprzyk i Maria Pluta.

    Turniej składał się z dwóch etapów – część pisemna i część ustna.

    Maria Pluta zajęła II miejsce w kategorii klas V-VIII.

    Burmistrz Miasta Przedborza Wiesława Janosik z Kierownikiem Referatu Spraw Obywatelskich Anetą Furmańczyk wręczyła nagrody za zajęcie 3 pierwszych miejsc z największą liczbą punktów dla każdej z kategorii.

    -Karolina O.

  • Klasa pierwsza z wizytą w biblotece

    13 marca biblioteka gościła uczniów klasy I z wychowawcą panią Beatą Brodzik. 

    Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek, a także zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki oraz dostarczenie dzieciom dobrej zabawy. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Pierwszaki zwiedziły bibliotekę z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnym zainteresowaniem obdarzyły dział dla najmłodszych.

    Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Agnieszka bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę „ O Czerwonym  Kapturku" Pierwszaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy, każdy uczeń wypożyczył wybraną książkę, ale przede wszystkim z obietnicą że wrócą aby korzystać z bogatej oferty dla dzieci. Nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.

    Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

  • Klasa druga na poczcie

    Dnia 19 marca uczniowie klasy II z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę na pocztę. Celem wycieczki było wysłanie świątecznych kartek z życzeniami na zbliżające się święta wielkanocne Dzieci w rękach trzymały świąteczne kartki ,które wykonały wcześniej w klasie. Na kartkach widniały różnorodne motywy: baranki, zajączki i pisanki. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali swojej kolejki i z wielką radością kupowali i przyklejali znaczek. Po wysłaniu kartek dzieci opuszczały pocztę z uśmiechem na twarzach. Wiedziały, że ich życzenia dotrą do najbliższych i sprawią im radość. To była nie tylko nauka o tradycji wysyłania kartek świątecznych, ale także lekcja empatii i troski o innych. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły z nadzieją że ich kartki przyniosą uśmiech na twarzach bliskich i wpiszą się w długą historię świątecznych tradycji.

  • Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

    We wtorek 5 marca 2024 r. trójka naszych uczniów pojechała do Przedborza, aby wziąć udział w trzecim etapie XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. W finale parkowym nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Uczniowie otrzymali dyplom i drobne upominki. Na koniec uczestnicy stanęli do pamiątkowych zdjęć.

    W czasie, gdy komisja sprawdzała testy konkursowe, uczniowie wzięli udział w prelekcji o sowach występujących w Polsce. Obejrzeli zdjęcia, filmy i usłyszeli odgłosy wydawane przez różne gatunki sów.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    Dnia 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego,został on ustanowiony nie po to, by uczcić nasz język ojczysty, czyli naszą umiłowaną polszczyznę, tylko po to, byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO przypada 21 lutego i został ustanowiony 21 lat temu (17 listopada 1999 r.)przez UNESCO jako upamiętnienie tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace (albo – jeśli wolicie dawniejszą wersję – w Dakce), która została później stolicą niepodległego Bangladeszu. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Śmierć młodych ludzi wyzwoliła tak powszechny i silny opór obywatelski, że po latach konfliktu rząd ustąpił i w 1956 r. nadał językowi bengalskiemu status języka urzędowego.

    Święto to przypomina o różnorodności językowej świata i podkreśla wartość edukacji w zakresie języka. Uczniowie naszej szkoły brali tego dnia udział w dwóch konkursach:

    ,,Plakat na temat historii języka polskiego, poprawności językowej oraz
    o twórcach literatury dla dzieci i młodzieży",

    ,,Łamańce językowe". 

  • Dzień gier planszowych

    1 marca podczas przerw w naszej szkole królowały gry planszowe. Uczniowie przynieśli swoje ulubione gry i oddawali się przyjemności grania z kolegami i koleżankami. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze - spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.

strona: